+48 22 487 12 23 biuro@wydajni.pl

LinkedIn. Poznaj 3 najważniejsze powody, dla których warto mieć konto na tym portalu

  • Chcesz zaistnieć w sieci?

  • Chcesz zbudować wizerunek eksperta we własnej branży?

  • Chcesz w łatwiejszy sposób pozyskiwać klientów i nawiązywać więcej relacji biznesowych?

W dzisiejszych czasach ogromne znaczenie na proces poszukiwania klientów i zwiększania zysków firmy ma niewątpliwie internet. Wpływa na postrzeganie firmy i jej wizerunek. Mnóstwo osób posiada profile w mediach społecznościowych. Największym powodzeniem cieszy się Facebook, na którym zarejestrowanych jest już ponad mld użytkowników, w tym ponad 15 mln to Polacy. Jednak jest to portal ukierunkowany na swobodne komunikowanie się ze znajomymi i rozrywkę. Mniej popularnym serwisem jest LinkedIn, który posiada około 300 mln użytkowników. Odpowiada on na potrzeby marketingowe osób prowadzących własny biznes. pozwala na znalezienie pracy i nawiązywanie kontaktów. Użytkownicy nie dzielą się na nim swoim życiem prywatnym a jedynie wykorzystywany jest w celach zawodowych. Dedykowany jest dla każdego, za równo studenta poszukującego swojej pierwszej pracy jak i osoby na dalszym etapie kariery.

AdSense

Jakie to powody, które przemawiają za tym by posiadać profil na LinkedIn?

Co sprawia, że jest on nieocenioną korzyścią w biznesie?

Portal LinkedIn to sposób na łatwy i stały kontakt z klientem

Od lat wizytówki służą do przekazywania podstawowych danych umożliwiających kontakt z wybraną osobą. Dotyczą głównie tych, którzy prowadzą własną firmę. Jednak taka wizytówka może się zagubić, zawieruszyć, zniszczyć i co wtedy? Kontakt będzie już stanowczo utrudniony. Nawiązując kontakt poprzez portal LinkedIn o tego rodzaju problemach można zapomnieć. W każdej chwili potencjalni klienci mogą skontaktować się z wybranym przedsiębiorcą wpisując w wyszukiwarce internetowej jego imię i nazwisko lub nazwę firmy. Kontakt można utrzymywać na bieżąco, co pozytywnie wpływa na relacje biznesowe. Obecnie bardzo trudno wyobrazić sobie dobrze prosperującą firmę czy działalność bez obecności w mediach społecznościowych. Portal LinkedIn pozwala nie tylko na nawiązywanie kontaktów z klientami, ale również podtrzymywać pozytywne relacje z nimi, budować renomę własnej marki i wiarygodność, a także wzbudzać sympatię wśród oglądających oraz przedstawić naszą markę w ludzki i dostępny dla każdego sposób. Co jest też ważne to to, że założenie takiego konta, które daje w rezultacie mnóstwo korzyści, nie zajmuje zbyt wiele czasu i może być prowadzony bezpłatnie.
LinkedIn w ujęciu globalnym to już ponad 645 mln zarejestrowanych użytkowników, z czego 2,5 mln (polskie ustawienia językowe) w Polsce.

LinkedIn daje możliwość pozyskiwania nowych klientów i budowanie wizerunku eksperta w sieci

Praca sumienna lecz skromna w zaciszu własnego biura jest owszem w porządku, jednak nie pozwoli działać na szerszą skalę. Chcąc rozwijać się, profil na LinkedIn może ci w tym pomóc i sprawi, że więcej ludzi usłyszy o tobie i twoim biznesie. To z kolei pozwoli im się z tobą skontaktować. Posiadanie własnego aktywnego profilu na LinkedIn i powiększanie listy kontaktów pozwala nie tylko na budowanie własnej wiarygodności, ale również jest to metoda na pozyskiwanie nowych klientów. Mając w swojej bazie zgromadzone wartościowe kontakty może okazać się, że kolejni klienci sami zaczną odzywać się. Dlatego ważne jest by nie tylko posiadać konto, ale również aktywnie je prowadzić. Co może zachęcić potencjalnych klientów czy nowych partnerów biznesowych do podjęcia współpracy z Tobą? Mocną stroną portalu LinkedIn, jak już powiedzieliśmy, jest łatwe nawiązywanie kontaktów biznesowych. Obecność w twoich kontaktach decyzyjnych osób z danej branży zwiększa twoją autentyczność. Sprawia, że jesteś postrzegany jako ekspert w danej dziedzinie. Stajesz się też wiarygodnym partnerem. Jeśli nie chcesz przeznaczać wielu pieniędzy na reklamy i nie chcesz płacić tradycyjnym mediom to możesz promować się w inny sposób. Publikowanie merytorycznych tekstów czy filmów z twojej branży na stworzonym przez siebie profilu LinkedIn dajesz innym wiedzę i przekazujesz coś wartościowego. Budujesz w ten sposób wizerunek eksperta czy specjalisty w danej dziedzinie, dzięki temu inni mogą ci zaufać. Dzieląc się wiedzą i zabierając głos w toczących się dyskusjach na grupach tematycznych pokazujesz co wiesz. Z drugiej strony nie musisz mieć dużego doświadczenia zawodowego, by pomóc innym rozwiązać jakiś problem czy po prostu podyskutować o aktualnej sytuacji w branży. Oczywiście działa to w dwie strony i ty też możesz uczyć się i zdobywać wiedzę od innych. Pozwala to na ciągły rozwój i doskonalenie się. Z pewnością to w jaki sposób przedstawisz się w sieci nie jest obojętne dla twojego biznesu. Jest to również pewna informacja na twój temat. Ukazanie firmy w atrakcyjny i ciekawy sposób i odpowiednie wypromowanie jej w internecie może okazać się kluczowe w nawiązywaniu wielu relacji z klientami.

Jak używać LinkedIn. Poradnik dla początkujących

LinkedIn pomaga zwiększyć widoczność w google

Prowadząc firmę z pewnością chcesz by kontakt z tobą był jak najprostszy i jak najszybszy. Czy przeszukiwanie różnych stron internetowych w celu odnalezienia zakładki, w której umieszczone będą twoje dane teleadresowe może to ułatwić? No raczej nie, biorąc pod uwagę, że w drodze poszukiwań takiemu klientowi może wyświetlić się mnóstwo profili innych osób z podobnej branży i ostatecznie zatelefonuje do któreś z nich a nie do ciebie. Założenie konta na LinkedIn pozwala na zwiększenie widoczności w wyszukiwarce Google i częstsze wyświetlanie linku z twoim profilem potencjalnym klientom. Więcej osób odwiedza twój profil i więcej osób dowiaduje się o tobie. Jak to sprawdzić? Wpisując imię i nazwisko osoby, z którą chcesz nawiązać kontakt w celach biznesowych, najprawdopodobniej pierwsze wyniki będą dotyczyć odnośników do profilu na LinkedIn. Pokazuje to również popularność serwisu i jego pozycje w Google. W momencie gdy założysz własne konto na portalu LinkedIn, po wpisaniu twojego imienia i nazwiska lub nazwy firmy w wyszukiwarce, twój profil ukaże się w wynikach wyszukiwania. Portal LinkedIn jest dobrze zoptymalizowany pod kontem wyszukiwarek zatem zdecydowanie zwiększa to widoczność kont użytkowników i pozwala na szybkie odnalezienie danego profilu w sieci. Pozwala to na promocję firmy oraz pozyskiwanie nowych klientów. Mamy nadzieję, że tym artykułem i konkretnymi informacjami w nim zawartymi w pewnym stopniu przekonaliśmy cię, dlaczego warto posiadać profesjonalne i oczywiście aktywne konto na LinkedIn. Pamiętaj o tworzeniu własnego wizerunku w sieci oraz sposobie na pozyskiwanie nowych klientów. Twoja aktywność w internecie nie jest obojętna dla biznesu, jaki prowadzisz dlatego z wszystkich portali społecznościowych warto postawić na LinkedIn.

Jak stworzyć świetny profil LikedIn. 6 sztuczek

AdSense

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *